اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا

 اخذ اقامت تحصیلی در کشور کانادا موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. تحصیل در کشورهای اروپایی و یا کشور کانادا نیز جزو آن دسته از مواردی است که بسیاری از مهاجرین و افراد خارجی نسبت به دریافت آن اقدام می کنند. مهاجرین ایرانی و یا حتی ایرانیانی که علاقه مند به تحصیل در خارج از ایران هستند، کشور کانادا را جزو یکی از گزینه های اصلی خود جهت اقامت و تحصیل می دانند.

اخذ ویزا تحصیلی کانادا

برای این منظور بسیاری از این افراد بدون هیچ گونه اطلاعات و آگاهی خاصی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا اقدام می کنند. این موضوع را نباید فراموش کرد که تحصیل در کشور خارجی مانند کانادا نیازمند آگاهی کامل درباره ی این کشور و نحوه ی اقدام جهت دریافت اقامت تحصیلی است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از بهترین گزینه های ممکن جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا و دیگر کشورهای اروپایی می باشد. در این مقاله قصد بررسی سیستم آموزشی کشور کانادا و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا را داریم.

کشور کانادا و دانشگاه های آن:

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ در دنیا توانسته در شاخه های بسیار زیادی پیشرفت کند. یکی از این موارد بحث آموزش می باشد. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد غیر کانادایی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا اقدام کنند. این کشور با تاسیس دانشگاه و کالج های مناسب و حرفه ای توانست افراد بسیار زیادی را برای زندگی و اقامت را جذب کند. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که میان دانشگاه و کالج تفاوت دارد.

به طور کل دانشگاه ها برای دانشجویان و به منظور اعطای مدارکی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و . . . طراحی شده است. این در حالی است که کالج ها به طور کل برای دانش آموزان و جهت اعطا مدرک دیپلم به دانش آموزان طراحی شده است.

از دانشگاه های معروف و تراز اول کشور کانادا می توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه شربروک و . . . اشاره کرد. از کالج های معتبر برای اخذ اقامت تحصیلی در کانادا می توان از کالج اسلو، کالج تورنتو و . . . نام برد. انتخاب دانشگاه و یا کالج معتبر در کانادا صرفا دلیلی برای اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا نیست بلکه روش  صحیح و مناسب برای اخذ این ویزا بسیار مهم و حیاتی می باشد.

اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا

اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا:

جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا باید روش های مناسب نسبت به اخذ این ویزا را حتما و به طور دقیق رعایت کنید. عدم رعایت و توجه به این موارد می تواند برای شما در فرایند اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا مشکل ایجاد کند. از این مشکلات می توان به رد شدن درخواست شما جهت اقامت تحصیلی کشور کانادا، از دست دادن هزینه، وقت و دیگر موارد اشاره نمود.

به طور کل جهت ارسال درخواست برای اقامت در کشور کانادا از طریق تحصیل باید در ابتدا به صورت آنلاین اقدام کنید. برای این که بتوانید به صورت آنلاین نسبت به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا اقدام کنید، باید یک حساب در سایت سازمان مهاجرت کشور کانادا افتتاح کنید.

این حساب به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی درخواست خود جهت اقامت در کشور کانادا از طریق تحصیل را به این کشور انتقال دهید. همچنین می توانید به وسیله ی این حساب نسبت به دریافت شرایط و پرداخت هزینه های لازم جهت به جریان افتادن درخواست مربوط به اقامت تحصیلی در کشور کانادا را از این طریق دریافت کنید. پس از افتتاح حساب رسمی در سایت مهاجرت کانادا، باید حتما نسبت به ارسال مدارک اولیه مانند پاسپورت، عکس و . . . اقدام کنید.

پس از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، باید به صورت کاغذی و به صورت رسمی درخواست خود جهت اقامت در کشور کانادا را ارسال کنید. برای این موضوع به شما اطلاعات کافی نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا داده می شود.

دریافت ویزا تحصیلی کانادا

از مهم ترین اطلاعات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می توان به نکات کلی که می بایست قبل از ارسال درخواست رسمی جهت تحصیل در کشور کانادا دانست. این موضوع را نباید فراموش کرد که می بایست نسبت به دوره ی انقضای اقامت تحصیلی در کشور کانادا توجه کافی را داشته باشید اما قبل از این موضوع بهتر است نسبت به مهم ترین نکته جهت اخذ اقامت تحصیلی این کشور اشاره کرد.

بهتر است این موضوع را فراموش نکنید، قبل از اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا باید حتما نسبت به دریافت تاییدیه اولیه از طرف دانشگاه موردنظر خود مبنی بر دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین موضوعی که بسیار مهم و قابل توجه است موضوع زمان شروع دوره ی تحصیلی دانشگاه موردنظر و زمان درخواست شما برای اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا است.

درصورتی که زمان شروع دوره ی آموزشی موردنظر گذشته باشد و شما سپس موفق به کسب ویزای تحصیلی این کشور شده باشید، دانشگاه مربوطه به شما اجازه ی لازم جهت تحصیل در آن محل را نمی دهد. به طور کل ویزای تحصیلی کشور کانادا نیز تنها 90 روز بعد از اتمام دوره ی تحصیلی شما اعتبار دارد. بعد از دریافت تاییدیه جهت تحصیل در دانشگاه موردنظر می توانید تحصیل خود را آغاز کنید. اقامت تحصیلی کشور کانادا پس از ارسال تاییدیه برای فرد کامل به حساب می آید.

بهتر است نسبت به اقامت و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدامات و اطلاعات لازم را از افراد حرفه ای به دست آورید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین و با  تجربه ترین موسسه در زمینه ی اخذ اقامت در این زمینه است.

منبع: تحصیل در کانادا