موضوع امروز تحصیل در کانادا است. تحصیل در دانشگاه و یا کالج های خارجی یکی از بحث هایی است که بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تجربه ی آن هستند. کشورهای حاضر در قاره ی اروپا و آمریکا همیشه محل موردنظر افراد خارجی جهت زندگی و تحصیل به حساب آمده اند. کشور کانادا نیز جزو یکی از مواردی است که بسیاری از دانشجویان غیرکانادایی، علاقه مند به تحصیل در آن هستند. امکانات بسیار بالایی که کشور کانادا در زمینه ی تحصیلی برای دانشجویان خود فراهم کرده است، این اشتیاق را برای مهاجرین به وجود آورده تا در این کشور اقدام به تحصیل کنند.

برای تحصیل در کانادا می بایست حتما ویزای تحصیلی این کشور را در ابتدا دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و نکاتی که برای تحصیل در این کشور رعایت کنید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات در زمینه ی اخذ اقامت و انواع ویزاهای اقامتی کشورهای اروپایی و کانادا است. جهت پاسخ به هرگونه سوال در زمینه ی اقامت در کشورهای اروپایی و همچنین کانادا می توانید با مشاورین ما در این شرکت تماس حاصل کنید.

کشور کانادا:

مطمینا اولین موضوعی که پس از شنیدن اسم کانادا به گوش شما می خورد، آبشار نیاگارا است. این کشور با جاذبه های طبیعی و دیدنی خود به یکی از قطب های توریستی در قاره ی آمریکا تبدیل شده است. از نظر وسعت، کشور کانادا یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان است. کشور کانادا با وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان است. همچنین این کشور با همسایگی خود با ایالات متحده ی آمریکا، توانسته در زمینه ی اقتصادی پیشرفت های چشمگیری داشته باشد.

بحث اقتصاد و تجارت تا حدود بسیار زیادی با آموزش مرتبط است. همین موضوع دلیلی شد، تا کشور کانادا از همان ابتدا به دانشگاه و کالج های خود بها داده و به بهترین شکل ممکن به آن ها رسیدگی کند. رسیدگی به سیستم آموزشی کانادا، نتایج مثبت بسیار زیادی را به همراه داشت.

کشور کانادا در حال حاضر به یکی از برترین کشورهای مهاجر پذیر در میان کشورهای اروپایی و آمریکایی قرار دارد. این کشور سالانه 130,000 دانشجو از سرتاسر جهان پذیرش می کنند. بسیاری از مهاجرینی که تحصیل در کانادا را انتخاب کرده اند، پس از مدتی در این کشور باقی می مانند. سیاست هوشمندانه ای که از جانب کشور کانادا اتخاذ شد، دلیل جذب و بقا نیروهای خارجی به منظور استفاده از آن ها در ساختار اقتصادی و آموزشی خود است.

تحصیل در کانادا:

توجه کشور کانادا در زمینه آموزشی صرفا خلاصه به جذب دانشجوی خارجی نمی شود. کشور کانادا را می توان محصل ترین کشور در جهان دانست. تحصیل در کشور کانادا بسیار در میان افراد خارجی و یا حتی شهروندان این کشور رواج دارد. همین موضوع باعث شده است که کانادا به یکی از قوی ترین کشورهای جهان در زمینه ی تحصیل و سیستم آموزشی تبدیل شود. این موضوع را نباید فراموش کرد که کشور کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت و تحصیل را دارند، جدید و چالش برانگیز هست. پس بهتر است چند سری نکات کلی برای تحصیل در کشور کانادا را مد نظر داشته باشید.

  1. نسبت به دانشگاه خود اطلاعات کافی را کسب کنید:

کشور کانادا، کالج و دانشگاه های بسیار زیادی را دارد. به طور کل این کشور توانسته به یکی از قدرت های برتر در زمینه ی آموزشی تبدیل شود. به همین موضوع سیستم و برنامه های آموزشی دانشگاه های کشور کانادا بسیار منظم و دقیق است. اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، باید حتما نسبت به تحصیل و گذراندن دوره های آموزشی خود اطلاعات کافی را داشته باشید. تحصیل در کشور کانادا نیازمند آگاهی کامل از دوره های آموزشی این دانشگاه ها است.

  1. یک کاره پاره وقت برای خود پیدا کنید:

بلافاصله پس از ثابت شدن و شروع دوره ی تحصیلی خود، بهتر است حتما نسبت به پیدا کردن کاری موقت اقدام کنید. آن دسته از افرادی که تحصیل در کشور کانادا را انتخاب کرده اند، می توانند با پیدا کردن کار پاره وقت، چالشی جدید را تجربه کنند.

اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید و در عین حال علاقه مند به کار کردن در این کشور هستید، با دریافت شماره بیمه اجتماعی در این کشور نسبت به دریافت کار اقدام کنید. این شماره را می توانید به وسیله ی ارسال درخواست به SIN دریافت کنید.

جدا از این موضوع این افراد می توانند سابقه ی کار مناسبی برای خود دست و پا کنند. با پیدا کردن کار موقت می توانید تا حدود بسیار زیادی از پس خرج های خود بربیایید و چالش جدیدی را تجربه کنید.

  1. سعی کنید پس از دریافت تاییدیه دانشگاه نسبت به تحصل در کشور کانادا، اقدامات لازم برای مهاجرت را انجام دهید:

اگر هنوز در مورد محل و دانشگاه تحصیلی خود در کانادا مطمین نشده اید، قبل از انجام فرایندهای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید این کار را انجام دهید. بعد از قبولی شما در دانشگاه مورد نظر در کانادا، نامه ی قبولی دانشگاه که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است را دریافت خواهید کرد.

  1. زبان را فراموش نکنید:

اکثر دوره های آموزشی در دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی برگزار می شود. قبل از تحصیل در کشور کانادا نسبت به یادگیری زبان انگلیسی اقدامات لازم را انجام دهید تا در بلند مدت با مشکل روبرو نشوید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

مترجم: جواد محمدی

منابع:

https://www.immilawglobal.com/blog/5-useful-tips-when-you-are-planning-to-study-in-canada/