تحصیل در کانادا و ویژگی های مربوط به آن را می توانید در این مقاله مطالعه کنید. به طور کل اقامت در کشوری غیر از کشور محل تولد خود، موضوعی بسیار چالش برانگیز و جذاب است. جدا از این موارد، تحصیل در  کشور کانادا و یا در واقع کشور موردنظر خود را نیز به آن اضافه کنید.

کشور کانادا از ابتدا به یکی از کشورهایی تبدیل شده بود که به واسطه ی اقتصاد پویای خود، خواه ناخواه می بایست به مسایل آموزشی و علمی خود توجه ویژه ای می کرد. همین موضوع باعث شد تا دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا به یکی از برترین نمونه های مفید جهت اقامت و تحصیل برای مهاجرین خارجی تبدیل شود.

ایرانیان نیز یکی از گروه های مهاجر به منظور تحصیل در کانادا هستند. به طور کل تحصیل در کانادا ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی را برای فرد به ارمغان خواهد داشت. در این مقاله اطلاعات و ویژگی های اقامت و تحصیل در کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین و منحصر به فرد ترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشور های اروپایی و کانادا به حساب می آید.

کشور کانادا:

همان طور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، کشور کانادا یکی از برترین گزینه های موجود به منظور تحصیل و اقامت مهاجرین تبدیل شده است. امکانات کاربردی بسیار بالا، سبک زندگی مطلوب و منحصر به فرد، آزادی های مدنی و . . . باعث شده تا کشور کانادا به یکی از برترین گزینه ها جهت اقامت و تحصیل تبدیل شود.

به طور کل تحصیل در کانادا نیازمند بررسی و مشخص کردن هدف خود برای تحصیل می باشد. در ابتدا باید از هدف و دلیل خود نسبت به تحصیل در کانادا اطمینان خاطر داشته باشید. از طرفی بسیاری از افراد بعد از رزرو کردن وقت مصاحبه و ارسال مدارک، نسبت به هدف خود برای تحصیل در کانادا به آگاهی کامل می رسند که این اقدام بسیار اشتباه است.

برای این که نسبت به تحصیل در کانادا اطلاعات لازم را به دست بیاورید، بهترین گزینه، آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر نسبت به دانشگاه ها و کالج های موردنظر این کشور است. کشور کانادا با کالج ها و دانشگاه های سازمان یافته خود آماده ی پذیرش طیف گسترده ای از دانشجویان و مهاجرین خارجی است.

البته قبل از شما بسیاری از مهاجرین غیرایرانی نسبت به اقامت و تحصیل در کانادا اقدامات لازم را انجام داده اند. طیف گسترده ای از مهاجرین عربی، چینی، اروپایی و مهاجرین عضو کشورهای آمریکای جنوبی نسبت به تحصیل در کانادا اقدامات لازم را انجام داده و در این کشور اقامت می کنند. به طور کل تعداد این افراد طبق آخرین آماری که در سال 2015 میلادی گرفته شد، عدد 250,000 است که در دانشگاه ها و کالج های این کشور تحصیل می کنند. نکته ی جالب توجه و کاملا مشخص، افزایش روزافزون تعداد مهاجرین به منظور تحصیل در کانادا می باشد. دلیل این انتخاب نیز به موارد بسیار زیادی باز می گردد.

ویژگی های تحصیل در کانادا:

به طور کل تحصیل و اقامت در کانادا جزو آن دسته از مواردی است که مهاجرین و افراد غیر کانادایی نسبت به زندگی و اقامت در دومین کشور بزرگ جهان اقدامات لازم آن را انجام می دهند. از این موارد می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه ها و کالج های معتبر در سطح جهانی:

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم، تحصیل در کانادا این امکان را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم به راحت ترین شکل ممکن در دانشگاه ها و کالج های معتبر با تراز جهانی بسیار بالا تحصیل کنیم و مدارک معتبری را از دانشگاه ها یا کالج های کانادایی موردنظر خود کسب کنیم. این دانشگاه ها در مرکز شهرهای این کشور واقع شده و از لحاظ امکانات و ساختار منحصر به فرد خود، زبان زد خاص و عام هستند. مدارک ارایه شده به دانشجویان یکی از مواردی است که از ابتدا مورد توجه قرار دارد. تحصیل در کانادا این امکان را برای شما به ارمغان می آورد تا بتوانید به راحتی مدرک معتبری از دانشگاه و کالج های این کشور دریافت کنید. این مدارک به طور کل مورد قبول اکثر دانشگاه های اروپایی و دانشگاه های مرتبط با کشور کانادا هستند.

  • هزینه های پایین جهت تحصیل در کانادا:

بحث هزینه  و صرفه اقتصادی به منظور زندگی و اقامت در کشور دیگر برای تحصیل همیشه یکی از موارد مهم و حیاتی برای مهاجرین ایرانی جهت انتخاب کشوری برای اقامت و تحصیل بوده است. خبر خوبی که می توان به این افراد داد، اقامت و تحصیل در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای صاحب سبک در زمینه ی تحصیلی مانند ایالات متحده ی آمریکا، انگلستان، فرانسه و . . . به مراتب ارزان و مقرون به صرفه تر است.

  • سهولت در اخذ ویزای کار کشور کانادا:

موضوعی که بسیاری از مهاجرین به آن توجه دارند و تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند، اخذ اقامت و شهروندی این کشور است. کشور کانادا به آن دسته از افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب کرده باشند، شرایط و ملزومات راحت و کم تری را فراهم کرده است. ویزای کاری کشور کانادا بعد از تحصیل در این کشور می تواند توسط فرد خارجی مورد پیگیری قرار گیرد.

  • تحصیل در کانادا؛ پلی برای اخذ شهروندی این کشور:

آن دسته از افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب کردند می توانند بعد از درخواست ویزای کاری این کشور و گذشت مدت زمان نسبتا طولانی، نسبت به اخذ شهروندی این کشور، اقدامات لازم را انجام دهند.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.cicnews.com/2015/02/advantages-studying-canada-024500.html#gs.jetlxo