مزایای تحصیل در ترکیه موضوع مقاله ی امروز ماست. ترکیه کشوری با استاندارد های رفاهی بالا، اقتصاد پویا و امکانات مدرن مقصد بسیار خوبی برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. روزانه تعداد دانشجویانی که این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند رو به افزایش است و ممکن است علت این حجم از اشتیاق برای ادامه تحصیل در ترکیه برای شما هم مشخص نباشد! پس با ما همراه باشید تا مزایای تحصیل در این کشور بزرگ را برای شما شرح دهیم.

مزایای تحصیل در ترکیه

مردمانی مهمان نواز و صمیمی:

مردم ترکیه اصالتا افرادی صمیمی هستند و با وجود طیف وسیع مهاجرانی که به سمت این کشور روانه می شوند همواره استقبال گرمی از غریبه ها و مهاجران داشته اند و در تلاشند که به بهترین وجه ممکن به آن ها خوشامد بگویند. پس اگر ترکیه را برای تحصیل انتخاب کردید این اطمینان را به شما می دهم که اصلا از احساس غربتی که به احتمال زیاد در کشور های غربی وجود دارد، در ترکیه خبری نیست. کافیست از منزل خارج شده و چند دقیقه در خیابان های ترکیه قدم بزنید تا صحت گفتار من به خوبی برایتان روشن شود.

هزینه تحصیل مقرون به صرفه در کشوری امن و پیشرفته:

گاهی ممکن است افرادی که قصد مهاجرت دارند تردید داشته باشند که آیا امکانات موجود در غرب و کشور های اروپایی را انتخاب کنند یا گرمی و صمیمیت و سنت موجود در کشور های آسیایی را! اما اگر از ما بپرسید‌، قطعا پاسخ این است که هر دو را! بله چنین چیزی ممکن است. زندگی در ترکیه هر دو مورد را به شما هدیه می دهد. شما علاوه بر بهره مندی از تمام امکانات مدرن و به روز کشور های غربی، در محیطی زندگی خواهید کرد که شباهت بسیار زیادی با فرهنگ ایرانی ها دارد. از عطر و طعم و ادویه ی غذا ها گرفته تا برخورد های گرم و صمیمی رستوران دار ها و فروشنده ها و می توان گفت علت این تلفیق زیبا از سنت و مدرنیته، زندگی در یک کشور اوراسیایی است.

امکانات اروپا به علاوه ی سنت آسیا! علاوه بر این، از هزینه های گزاف تحصیل در کشور های اروپایی خبری نیست و شما می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه تر تحصیل کنید و در عین حال مدرک تحصیلی شما در بیشتر کسور های مطرح دنیا قابل قبول است. ترکیه کشور امنی در منطقه ی خود محسوب می شود و شما با اطمینان خاطر می توانید در این کشور تحصیل یا زندگی کنید. هزینه مقرون به صرفه، یکی از مزایای تحصیل در ترکیه به حساب می آید.

امکانات مدرن تحصیلی و انجمن های دانش آموزی:

چه در دانشگاه های دولتی و چه دانشگاه های خصوصی ترکیه، امکانات فراوانی برای دانشجویان فراهم شده از جمله کتابخانه های بزرگ، آزمایشگاه های مجهز و انجمن های فعالی که می توانید با عضویت در آن ها به کار های هنری و یا علمی بپردازید. همچنین دسترسی دانشجویان به اطلاعات روز با استفاده از سیستم های هوشمند فراهم شده است.

استاندارد های آموزشی در سطح بالا:

دانشگاه های ترکیه با جدید ترین استاندارد های روز دنیا که استاندارد آموزشی بلونیا است کار می کنند و در نتیجه مدرک تحصیلی شما در تمام نقاط دنیا معتبر است. دولت ترکیه برای تحصیل و دانشجویان بین المللی ارزش بالایی قائل است و این موضوع را می توان از امکانات بالایی که برای تحصیل فراهم می کند به خوبی دریافت.

مزایای تحصیل در ترکیه ، راهی برای اخذ دیپلم بین الملل:

اخذ مدرک بین الملل، یکی از مزایای تحصیل در ترکیه به حساب می آید. از آن جا که مدارک اخذ شده در برخی از کشور ها برای سایر نقاط دنیا معتبر نیست شما برای ادامه ی کار یا تحصیل نیاز است که مدرک خود را معادل سازی کنید اما اگر نگاهی به قوانین معادل سازی مدرک دانشگاهی در ترکیه داشته باشید، متوجه می شوید که دیپلم اخذ شده در ترکیه مدرکی دارای اعتبار است و معادل آن در بسیاری از تقاط دنیا از قبیل اروپا و آمریکا کاملا به رسمیت شناخته می شود. پس از بابت اعتبار مدرک خود ذره ای شک نداشته باشید. تحصیل در ترکیه، آینده ی شما را تضمین می کند.

مزایای تحصیل در ترکیه، حمل و نقل متنوع و به صرفه برای عموم مردم:

مسئله  حمل و نقل همیشه یکی از دغدغه های افراد، خصوصا دانشجویان بوده که ترکیه از این منظر نیز بهترین ها را در اختیار شما می گذارد. وسایل حمل و نقل عمومی در همه جا قابل دسترسی آسان است و با هزینه ای مقرون به صرفه می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین برای دانشجویان امکاناتی در نظر گرفته شده که از این وسایل با تخفیف نیز بهره مند شوند. تمام وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل تاکسی های تندرو، بی آر تی، مترو و اتوبوس و بسیاری وسایل دیگر درسطح شهر در دسترس عموم مردم است و شما با هزینه ای ناچیز می تواتید به راحتی به هر مکانی رفت و آمد کنید.

مزایای تحصیل در ترکیه

اسکان دانشجویی مقرون به صرفه، یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه:

در مسئله ی اسکان هم دانشجویان می توانند در خوابگاه های خصوصی، دولتی با نیمه خصوصی دانشگاه ها ثبت نام کنند که با توجه به امکانات و ظرفیتی که در اختیار شما قرار می دهد هزینه های متفاوتی دارد و شما می توانید با توجه به بودجه و انتظاراتی که از محل اسکان خود دارد یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

خوابگاه ها با مسافتی معقول از دانشگاه قرار گرفته اند و در صورتی که زندگی در خوابگاه برایتان خوشایند نیست می توانید در منازل و آپارتمان هایی که ویژه ی دانشجویان و در نزدیکی دانشگاه ها قرار گرفته استفاده کنید. با اجاره ی آپارتمان به صورت شراکتی با چند نفر از دوستان، تجربه ی زندگی مستقل دانشجویی را می توانید امتحان کنید! دانشگاه ها با فراهم کردن سلف سرویس و سالن های تمیز غذاخوری سه وعده ی غذا را در طول روز ارائه می دهند و شما می توانید با هزینه ای متناسب در محیطی تمیز غذای خود را میل کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

http://www.studyinturkey.com.ng/en/study-in-turkey/advantages-of-studying-in-turkey.html